Kahreden görüntü: Hastane saldırısından 20 saat önce çekilen video yayınlandı

Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesi’ne düzenlenen kanlı saldırıda yüzlerce insan yaşamını yitirirken uluslararası kamuoyundan da tepkiler gelmeye devam ediyor…

 

Filistin’de yaşanan korkunç olaydan tam 20 saat önce çekildiği belirtilen görüntüler ise vahşetin durumunu gözler önüne serdi. Kanlı saldırıdan 20 saat önce çekildiği aktarılan görüntülerde hastanenin bölgede yaşayan aileler, çocuklar ve kadınlar için adeta bir sığınak gibi olduğu belirtildi.

Video görüntülerinde hastanenin bahçesinde çocukların dans edip şarkı söylediği, yerlerden çöpleri toplayarak birlikte güzel vakit geçirdikleri görülüyor.

İsrail’in sorumluluğunu üstlenmediği saldırıda son belirlemelere göre en az 500 insan yaşamını yitirmişti.

7 EKİM’DEN BERİ BİNLERCE İNSAN ÖLDÜ

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e “Aksa Tufanı” adıyla kapsamlı saldırı başlatmıştı.

Gazze’den İsrail yönüne binlerce roket atılırken, Filistinli silahlı gruplar Gazze-İsrail sınırındaki Beyt Hanun-Erez Sınır Kapısı’na baskın düzenleyerek burayı ele geçirmişti.

Silahlı gruplar daha sonra buradan İsrail içindeki yerleşim yerlerine girmiş, İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlatmıştı.

Gazze’den düzenlenen saldırılarda 299’u asker 1400 İsraillinin öldüğü, 3 bin 968 İsraillinin yaralandığı aktarılmıştı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in saldırılarında Gazze’de 3 bin kişinin öldüğünü, 12 bin 500 kişinin yaralandığını duyurmuştu.

İşgal altındaki Batı Şeria’da da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 61 Filistinlinin öldüğü, yaklaşık 1250 kişinin yaralandığı belirtilmişti.

İsrail’in saldırılarında ayrıca 13 gazeteci yaşamını yitirmişti.

Lübnan sınırında 8 Ekim’de İsrail ordusu ile Hizbullah arasında başlayan çatışmalarda 8 Hizbullah, 2 İslami Cihad üyesi, 1 gazeteci, 2 sivil hayatını kaybetti.

Lübnan tarafından düzenlenen saldırılarda da 2 İsrail askeri ve 1 İsrailli sivil yaşamını yitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x